• Si e hanë grupe të ndryshme njerëzish kërpudhat Reishi?

  Si e hanë grupe të ndryshme njerëzish kërpudhat Reishi?

  Shennong Materia Medica ka regjistruar në detaje llojet, vetitë dhe efikasitetin e kërpudhave Reishi dhe ka përmbledhur se “konsumimi afatgjatë i Reishi ndihmon në lehtësimin e trupit nga pesha e tij dhe zgjatjen e viteve të jetës”.Sot, përfitimet shëndetësore të kërpudhave Reishi janë të njohura...
  Lexo më shumë
 • Ngrënia e Reishi, një mënyrë efektive për të luftuar kundër epidemisë

  Ngrënia e Reishi, një mënyrë efektive për të luftuar kundër epidemisë

  ◎ Ky artikull u botua për herë të parë në kinezisht tradicionale në numrin 96 të "Ganoderma" (dhjetor 2022), dhe u botua për herë të parë në kinezisht të thjeshtuar në "ganodermanews.com" (janar 2023) dhe tani riprodhohet këtu me autorizimin e autorit .Në artikullin “...
  Lexo më shumë
 • A do të ketë një valë tjetër të epidemisë së koronavirusit të ri?

  A do të ketë një valë tjetër të epidemisë së koronavirusit të ri?

  Më 15 shkurt, Qendra Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve publikoi "Situatën Kombëtare të Infeksionit të Koronavirusit" më të fundit.Raporti tregon se numri i personave pozitivë me COVID-19 ka pësuar një rënie të luhatshme që kur arriti kulmin e tij (6.94 milionë) më 2 dhjetor...
  Lexo më shumë
 • Varieteti GanoHerb S3 Reishi merr identifikim në nivel provincial

  Varieteti GanoHerb S3 Reishi merr identifikim në nivel provincial

  Kohët e fundit, Komiteti i Identifikimit të Varieteteve Jo-Kryesore të Kulturave Provinciale Fujian njoftoi katalogun e 15 varieteteve jo-kryesore të kulturave të miratuara nga Provinca Fujian në vitin 2022. GanoHerb S3, një varietet i ri i kërpudhave Reishi i aplikuar nga GanoHerb Technology (Fujian), një degë e GanoHerb Grupi,...
  Lexo më shumë
 • Si të shmangni riinfektimin pas shërimit nga COVID-19?

  Si të shmangni riinfektimin pas shërimit nga COVID-19?

  Temperatura e tërbuar, fryrja e fytit dhe hunda e mbytur…Ata që kanë rezultuar pozitivë dinë gjithçka për shqetësimet që vijnë me COVID-19.Megjithëse simptomat ndryshojnë nga personi në person, ata që kanë rezultuar pozitivë më parë nuk janë të gatshëm të ri-testojnë pozitivë.Me ardhjen e Festës së Pranverës...
  Lexo më shumë
 • Akademiku Minghong Wu vizitoi Teknologjinë GanoHerb

  Akademiku Minghong Wu vizitoi Teknologjinë GanoHerb

  Në ditën e katërt të Vitit të Ri Hënor, Minghong Wu, një akademik i Akademisë Kineze të Inxhinierisë (aktualisht anëtar i Komitetit të Përhershëm të Komitetit të Partisë dhe Zëvendës President i Universitetit të Shangait), i lindur në Pucheng, Fujian, vizitoi GanoHerb Technology International Ex...
  Lexo më shumë
 • Reishi, një dhuratë ideale e Vitit të Ri Kinez që sjell shëndet

  Reishi, një dhuratë ideale e Vitit të Ri Kinez që sjell shëndet

  Gjithnjë e më shumë Fujianezë mund të kenë punuar si "agjentë blerës" për "GanoHerb Organic Ganoderma" për të afërmit, miqtë dhe klientët e tyre në vende të tjera.Shija e Vitit të Ri Hënor të popullit Fujian është e pandashme nga shijet e maleve dhe deteve...
  Lexo më shumë
 • Kundër COVID-19, është më mirë të grumbullosh shëndetin sesa ilaçin!

  Kundër COVID-19, është më mirë të grumbullosh shëndetin sesa ilaçin!

  Pasi përjetuam valën e parë të Omicron, të gjithë hasëm në internet dhe offline "vështirësi në blerjen e ilaçeve".Lianhua Qingwen dhe ibuprofen nuk ishin në gjendje.Vala e dytë e llojit të ri mutant XBB.1.5 erdhi … Pluhuri Montmorillonite u shit menjëherë.E ...
  Lexo më shumë
 • Ekstrakti Reishi pengon infeksionin SARS-CoV-2 in vitro dhe in vivo

  Ekstrakti Reishi pengon infeksionin SARS-CoV-2 in vitro dhe in vivo

  Epidemia e koronavirusit të ri ka shkatërruar njerëzimin për tre vjet deri më tani.Që nga dhjetori 2022, testimi i normalizuar i acidit nukleik është anuluar në shumë vende në të gjithë Kinën dhe certifikata negative e testit të acidit nukleik për COVID-19 nuk do të kontrollohet më.Kina ka hyrë në një epokë bashkëekzistence...
  Lexo më shumë
 • WSG + cisplatin fuqizon frenimin e kancerit të mushkërive

  WSG + cisplatin fuqizon frenimin e kancerit të mushkërive

  Pavarësisht ndryshimeve të shumta në botë, ajo që mbetet e pandryshuar është se kanceri i mushkërive është ende një problem serioz për shëndetin e njeriut;megjithë futjen e përsëritur të barnave kundër kancerit, ilaçet tradicionale të kimioterapisë janë ende një e keqe e domosdoshme në shumë raste.Megjithatë, nëse qelizat normale nuk janë mirë...
  Lexo më shumë
 • Tre këshilla për të mbrojtur enët e gjakut në dimër

  Tre këshilla për të mbrojtur enët e gjakut në dimër

  E prekur nga vala e fundit e ftohtë, Kina ka nisur modalitetin e ngrirjes së shpejtë.Në shumë vende ka pasur rënie të temperaturës, reshje bore dhe erëra të forta.Kur stimulohen nga ajri i ftohtë, enët e gjakut do të ngushtohen papritur.Nëse vuani nga sëmundje kardiovaskulare dhe cerebrovaskulare të tilla si...
  Lexo më shumë
 • Dëbora e madhe, një term diellor për gjallërim të ngrohtë

  Dëbora e madhe, një term diellor për gjallërim të ngrohtë

  Dita e parë e Major Snow zakonisht vjen rreth 7 dhjetorit, kur dielli arrin 255 gradë gjatësi.Do të thotë se bora bëhet e rëndë.Gjatë kësaj periudhe, bora fillon të grumbullohet në tokë.Për borën, një fjalë e urtë thotë "Një borë në kohë premton një korrje të mirë".Ndërsa bora ka...
  Lexo më shumë

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
<