• Chaga mushroom Powder

  Pluhur i kërpudhave Chaga

  Chaga, e njohur si Inonotus obliquus, është një kërpudhë medicinale që rritet në pemët e bardha të thuprës.Kryesisht rritet në hemisferën veriore në gjerësinë gjeografike 40°~50°N, përkatësisht në Siberi, Lindjen e Largët, Evropën Veriore, Hokkaido, Korenë e Veriut, Heilongjiang në Kinën veriore, Malin Changbai në Jilin, etj.
 • Coriolus Versicolor Powder

  Pluhur Coriolus Versicolor

  Coriolus versicolor - i njohur gjithashtu si Trametes versicolor dhe Polyporus versicolor - është një kërpudha e zakonshme polipore që gjendet në të gjithë botën.
  Coriolus versicolor është një kërpudha medicinale e përshkruar gjerësisht për profilaksinë dhe trajtimin e kancerit dhe infeksionit në Kinë.Është vërtetuar gjerësisht se përbërësit e marrë nga Coriolus versicolor shfaqin një gamë të gjerë aktivitetesh biologjike, duke përfshirë efektet stimuluese në qeliza të ndryshme imune dhe frenimin e rritjes së kancerit.
 • Shiitake mushroom Powder

  Pluhur i kërpudhave Shiitake

  Kërpudhat Shiitake (emri shkencor: Lentinus edodes) quhen Shiitake në Japoni.Kërpudhat Shiitake janë kultivuar në Kinë për mijëra vjet.Kërpudhat Shiitake përmbajnë një sërë përbërësish biologjikisht aktivë që janë konfirmuar nga kërkimet shkencore.Ato luajnë një rol të rëndësishëm në rregullimin e imunitetit, rritjen e shëndetit të kockave, uljen e kolesterolit dhe promovimin e shëndetit të zemrës.
 • Maitake Powder

  Pluhur Maitake

  "Maitake" do të thotë kërpudha kërcyese në japonisht, emri i saj latin: Grifola frondosa.Thuhet se kërpudha e ka marrë emrin e saj pasi njerëzit kërcenin me lumturi kur e gjetën në natyrë, të tilla janë vetitë e saj të jashtëzakonshme kuruese.
  Grifola frondosa përmban një sërë përbërësish biologjikisht aktivë që janë konfirmuar nga kërkimet shkencore.Ato luajnë një rol të rëndësishëm në uljen e presionit të gjakut, uljen e sheqerit në gjak, rritjen e imunitetit, anti-inflamator dhe anti-alergjik.
 • Cordyceps Sinensis Mycelia Powder

  Pluhur Mycelia Cordyceps Sinensis

  Cordyceps militaris (emri shkencor: Cordyceps militaris) dhe Cordyceps sinensis (emri shkencor: Cordyceps sinensis), i njohur gjithashtu si kërpudha energjike, përdoren zakonisht në mjekësinë kineze për të ushqyer mushkëritë dhe veshkat dhe për të mbrojtur zemrën.
 • Lion’s Mane Mushroom Powder

  Pluhur i kërpudhave me mane të luanit

  Mana e luanit (Hericium erinaceus) është një lloj kërpudhash mjekësore.E përdorur gjatë në mjekësinë tradicionale kineze, mane e luanit është gjerësisht e disponueshme në formë suplementi.Hulumtimet shkencore tregojnë se mane e luanit përmban një sërë substancash që promovojnë shëndetin, duke përfshirë antioksidantë dhe beta-glukan.
  Kërpudha e krive të luanit përmban një sërë përbërësish biologjikisht aktivë që janë konfirmuar nga kërkimet shkencore.Ai luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e stomakut, riparimin e nervave të trurit, përmirësimin e kujtesës dhe aftësive njohëse, etj.
 • Wholesale Organic Ganoderma lucidum Extract

  Ekstrakt organik Ganoderma lucidum me shumicë

  Ekstrakti i Ganoderma lucidum është trupi i frutave të freskëta të pjekura të korrur në kohë.Pas tharjes, ajo miraton nxjerrjen e ujit të nxehtë (ose nxjerrjen e alkoolit), përqendrimin në vakum, tharjen me spërkatje dhe procese të tjera për të marrë pluhurin e ekstraktit Ganoderma lucidum, i cili është me përqendrim të lartë të pluhurit Ganoderma lucidum.
 • Organic Cell-wall broken Ganoderma lucidum Spore powder

  Pluhur organik i thyer i murit qelizor Ganoderma lucidum Spore

  Sporet e Ganodermës janë qelizat riprodhuese pluhur të nxjerra nga kapaku i Ganodermës pasi trupat frutorë bëhen të pjekur.Çdo spore është vetëm 5-8 mikron në diametër.Spori është i pasur me substanca të ndryshme bioaktive si polisakaridet Ganoderma, acidi ganoderik triterpenoid dhe seleniumi.
 • 100% Natural Coriolus Versicolor Extract Trametes Versicolor Yunzhi Polysaccharides

  100% Natyral Coriolus Versicolor Ekstrakt Trametes Versicolor Polisakaridet Yunzhi

  Coriolus versicolor dhe Polyporus versicolor – është një kërpudha polipore e zakonshme që gjendet në mbarë botën.Me kuptimin 'e disa ngjyrave', versicolor përshkruan me besueshmëri këtë kërpudhë që shfaq ngjyra të ndryshme.Për shembull, për shkak se forma dhe ngjyrat e tij të shumta janë të ngjashme me ato të një gjeli të egër, T. versicolor zakonisht quhet bisht i gjelit.
 • Organic Ganoderma for Health Care Product

  Ganoderma organike për produkte të kujdesit shëndetësor

  Fetat organike të ganodermës sinense të GanoHerb janë copëtuar nga trupat frutorë organikë të ganodermës sinense të freskëta të përzgjedhura mirë, të kultivuara në trung.Fetat e prera mirë mund të përdoren drejtpërdrejt në përgatitjen e çajit të ganodermës, gatimit të supës dhe verës.Është një zgjedhje perfekte për të mbajtur shëndetin e përditshëm, terapi diete dhe për ta paraqitur si dhuratë.1. Specifikimi: 20 kg/kuti 2. Funksionet kryesore: Mund të ndihmojë në ushqyerjen e vitalitetit të përdoruesve dhe të lehtësojë sëmundjen, kollën, astmën, palpitacionet dhe anoreksinë.3.Përdorimi dhe ...
 • Wholesale Price Ganoderma Lucidum Reishi Mushroom Spore Oil Softgel

  Çmimi me shumicë Ganoderma Lucidum Reishi Mushroom Spore Gel Softgel

  Ky vaj spore po përdor teknologjinë e nxjerrjes superkritike të CO2 për të nxjerrë nga sporet e pjekura të dehidratuara, të cilat prodhohen përmes procedurave të marrjes, pastrimit, skanimit, thyerjes fizike të murit qelizor në temperaturë të ulët.
 • Organic Ganoderma lucidum Slices

  Feta organike Ganoderma lucidum

  Kompania jonë është Hartuesi i Standardit Kombëtar Kinez për Ganoderma lucidum (ose i quajtur Reishi), Ganoderma lucidum (ose i quajtur Reishi) dy përbërësit kryesorë është Ganoderma Lucidum (reishi) Polisakaridi dhe Triterpeni.
12Tjetra >>> Faqe 1/2

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
<