• Chaga mushroom Powder

  Прашок од шага печурки

  Чага, позната како Inonotus obliquus, е лековита габа која расте на бели брези.Главно расте на северната хемисфера на географска ширина од 40°~50°С, имено, Сибир, Далечниот Исток, Северна Европа, Хокаидо, Северна Кореја, Хеилонгјанг во северна Кина, планината Чангбаи во Џилин итн.
 • Coriolus Versicolor Powder

  Кориолус Версиколор во прав

  Coriolus versicolor - исто така познат како Trametes versicolor и Polyporus versicolor - е вообичаена полипорна печурка која се наоѓа низ целиот свет.
  Coriolus versicolor е медицинска печурка која е широко препишана за профилакса и третман на рак и инфекции во Кина.Опширно е докажано дека состојките добиени од Coriolus versicolor прикажуваат широк спектар на биолошки активности, вклучувајќи стимулирачки ефекти врз различни имунолошки клетки и инхибиција на растот на ракот.
 • Shiitake mushroom Powder

  Прашок од шитаке печурки

  Шитаке печурките (научно име: Lentinus edodes) во Јапонија се нарекуваат шиитаке.Шитаке печурките се одгледуваат во Кина илјадници години.Шитаке печурките содржат различни биолошки активни состојки кои се потврдени со научни истражувања.Тие играат важна улога во регулирање на имунитетот, зголемување на здравјето на коските, намалување на холестеролот и промовирање на здравјето на срцето.
 • Maitake Powder

  Маитаке во прав

  „Мајтаке“ на јапонски значи танцувачка печурка, нејзиното латинско име: Grifola frondosa.Се вели дека печурката го добила своето име откако луѓето танцувале од среќа кога ја пронашле во дивината, а такви се нејзините неверојатни лековити својства.
  Grifola frondosa содржи различни биолошки активни состојки кои се потврдени со научни истражувања.Тие играат важна улога во намалување на крвниот притисок, намалување на шеќерот во крвта, зајакнување на имунитетот, антиинфламаторни и антиалергични.
 • Cordyceps Sinensis Mycelia Powder

  Мицелија во прав Cordyceps Sinensis

  Cordyceps militaris (научно име: Cordyceps militaris) и Cordyceps sinensis (научно име: Cordyceps sinensis), исто така познати како енергетски печурки, најчесто се користат во кинеската медицина за негување на белите дробови и бубрезите и за заштита на срцето.
 • Lion’s Mane Mushroom Powder

  Прашок од печурки од лавовска грива

  Лавовска грива (Hericium erinaceus) е вид на лековити печурки.Долго користен во традиционалната кинеска медицина, лавовска грива е широко достапна во форма на додаток.Научните истражувања покажуваат дека гривата на лавот содржи голем број на супстанции кои го поттикнуваат здравјето, вклучувајќи антиоксиданси и бета-глукан.
  Лавовска грива содржи различни биолошки активни состојки кои се потврдени со научни истражувања.Тој игра важна улога во заштитата на желудникот, поправка на мозочните нерви, подобрување на меморијата и когнитивните способности итн.
 • Wholesale Organic Ganoderma lucidum Extract

  Трговија на големо со органски екстракт од Ganoderma lucidum

  Екстрактот Ganoderma lucidum е зрело свежо овошно тело собрано на време.По сушењето, прифаќа екстракција со топла вода (или екстракција на алкохол), концентрација во вакуум, сушење со прскање и други процеси за да се добие прашок од екстракт од Ganoderma lucidum, кој е со висока концентрација на прашок од Ganoderma lucidum.
 • Organic Cell-wall broken Ganoderma lucidum Spore powder

  Органски скршен клеточен ѕид во прав Ganoderma lucidum Spore

  Спорите на ганодерма се прашкасти репродуктивни клетки кои се исфрлаат од капачето на Ганодерма откако плодните тела ќе станат зрели.Секоја спора е со дијаметар од само 5-8 микрони.Спорот е богат со различни биоактивни супстанции како што се полисахаридите на Ганодерма, тритерпеноиди ганодерична киселина и селен
 • 100% Natural Coriolus Versicolor Extract Trametes Versicolor Yunzhi Polysaccharides

  100% природен екстракт од Кориолус Версиколор Трамети Версиколор Јунжи полисахариди

  Coriolus versicolor и Polyporus versicolor – е вообичаена полипорна печурка која се наоѓа низ целиот свет.Значењето „од неколку бои“, версиколор со сигурност ја опишува оваа габа која прикажува различни бои.На пример, бидејќи неговата форма и повеќе бои се слични на оние на дивата мисирка, T. versicolor вообичаено се нарекува опашка од мисирка.
 • Organic Ganoderma for Health Care Product

  Органска ганодерма за здравствена заштита

  Органските парчиња GanoHerb од ганодерма синенсе се сечат од свежите добро избрани органски плодни тела од ганодерма синенсе, култивирани во дневник.Добро исечканите парчиња може директно да се користат за правење чај од ганодерма, за готвење супа и за подготовка на вино.Тоа е совршен избор за одржување на секојдневното здравје, диетална терапија и подарок.1. Спецификација: 20kgs/кутија 2.Главни функции: може да помогне да се потхранува виталноста на корисниците и да се ослободи малаксаност, кашлица, астма, палпитации и анорексија.3.Употреба и ...
 • Wholesale Price Ganoderma Lucidum Reishi Mushroom Spore Oil Softgel

  Цена на големо Мек гел масло од спори од печурки Ganoderma Lucidum Reishi

  Ова спори масло користи суперкритична технологија за екстракција на CO2 за екстракција од дехидрираните зрели спори, кои се произведуваат преку процедурите на берење, чистење, скрининг, физичко кршење на клеточниот ѕид на ниски температури.
 • Organic Ganoderma lucidum Slices

  Органски парчиња Ganoderma lucidum

  Нашата компанија е изготвувач на кинескиот национален стандард за Ganoderma lucidum (или наречен Reishi), Ganoderma lucidum (или наречен Reishi) две главни состојки се Ganoderma Lucidum (reishi) полисахарид и тритерпен.
12Следно >>> Страница 1/2

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
<